Stowarzyszenie Polskich Muzyków KościelnychStowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych

Informacje o konkursach organowych

1. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej oraz Katedra Muzyki Kościelnej i Wychowania Muzycznego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego zapraszają uczniów diecezjalnych i zakonnych szkół organistowskich oraz uczniów szkół muzycznych o profilu – muzyka kościelna do udziału w V Międzynarodowym Konkursie Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych.

Nasze doroczne święto odbędzie się 31 maja 2019 r. w kościele pw. św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi.

Konkurs tradycyjnie przebiegać będzie w dwóch kategoriach: literatura organowa oraz akompaniament muzyczno-liturgiczny z elementami improwizacji. Uczestnicy podlegać będą ocenom profesjonalnego Jury w międzynarodowym składzie.  

Regulamin Konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz nuty utworu obowiązkowego dostępne są pod adresem: www.dimk.diecezja.opole.pl.  

Gorąco zachęcamy do udziału w Konkursie oraz serdecznie zapraszamy Państwa wraz ze swoimi uczniami do Opola, by wspólnie tworzyć i dzielić się pięknem muzyki organowej!

Z wyrazami szacunku
Ewelina Szendzielorz

Biuro DIMK - Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej ul. Grunwaldzka 7, 45-054 Opole tel. 77 441 15 09 lub 500 590 570

-------------------------------------------------------------------------------------------------

2. W dniach 16-17 wrzesnia oraz 5-6 listopada 2019 odbędzie się I Warmiński Konkurs Organowy, adresowanym do wszystkich uczniów klas organów, związanych nie tylko z akademią lub szkołą muzyczną, ale również dla słuchaczy i uczniów diecezjalnych szkół organistowskich.

http://www.swlipka.pl/wydarzenia/konkurs-organowy

http://www.hildebrandt-paslek.pl/

Z pozdrowieniem
Adam Kowalski 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.