Stowarzyszenie Polskich Muzyków KościelnychStowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych

Pogrzeb Ks. prof. Ireneusza Pawlaka

W środę 15 lipca zmarł ks. prof. Ireneusz Pawlak, urodzony we Wrześni kapłan archidiecezji gnieźnieńskiej, znany i ceniony wykładowca, muzyk kościelny, dyrygent i kompozytor.
Msza św. żałobna z wprowadzeniem ciała zmarłego kapłana będzie sprawowana przez bp. Mieczysława Cisło w piątek 17 lipca w kościele akademickim KUL w Lublinie, Aleje Racławickie 14, o godz. 14.00. Transmisję z tej uroczystości będzie można oglądać na żywo na stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pod linkiem:
https://www.kul.pl/kosciol-akademicki-online,art_55930.html
Podczas uroczystości obecna będzie Telewizja Uniwersytecka KUL, która przygotuje film z tego wydarzenia. Będzie on dostępny w późniejszym terminie na stronie internetowej uniwersytetu:
https://www.kul.pl/
Po Mszy Świętej w Lublinie trumna zostanie przewieziona do rodzinnego miasta Profesora.
W sobotę 18 lipca we Wrześni odbędą się uroczystości pogrzebowe: o 12.30 modlitwa różańcowa, o 13.00 Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława BM (fara), ul. Kościelna 7 pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.
Powyższe ceremonie będzie można również oglądać na żywo na stronie Archidiecezji Gnieźnieńskiej:
http://www.archidiecezja.pl/
Ks. prof. Ireneusz Pawlak spocznie na cmentarzu komunalnym, ul. Kościuszki 62 we Wrześni.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.