Stowarzyszenie Polskich Muzyków KościelnychStowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych

Wielkanoc 2021 - życzenia prezesa SPMK

Wielkanoc 2021

† AMDG

Czcigodni Członkowie
Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych!

W okresie wielkanocnym wielokrotnie będziemy śpiewać w prefacji te słowa: Zaprawdę, godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne, abyśmy Ciebie, Panie, zawsze sławili. Powodem tego słusznego, sprawiedliwego i zbawiennego uwielbiania Boga jest Pascha Jezusa Chrystusa, która niweczy naszą śmierć i przywraca nam życie. Będziemy sławić Zmartwychwstałego w naszych wspólnotach, którym posługujemy oraz w naszych sercach, które na nowo wypełniają się nadzieją i radością.
Życzę Wszystkim, by rozbrzmiewające „Alleluja” w wielu różnych momentach liturgii i w licznych opracowaniach muzycznych dotykało głębi serc i przypominało tę najważniejszą prawdę, że Jezus żyje i my również żyć będziemy (por. Rz 6,8).
Niech Maryja, która była świadkiem Zmartwychwstania, wlewa w nasze wnętrza nadzieję, że po mroku zawsze nastaje dzień, po smutku radość, a po śmierci życie.
Niech ta nadzieja pozwala nam trwać, pomimo trudnych warunków pracy i posługi, w miejscach, które wyznacza nam Boża Opatrzność, niech ustrzeże przed utratą sił i pogody ducha.
Wszelkiego dobra!

Z wyrazami szacunku i zapewnieniem o pamięci modlitewnej

ks. dr Lucjan Dyka
prezes SPMK

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.