Stowarzyszenie Polskich Muzyków KościelnychStowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych

XIII Festiwal Twórczości Religijnej Fide et Amore

W piątek 2 VIII w kościele św. Stanisława w Suszcu rozpoczął się XIII Festiwal Twórczości Religijnej Fide et Amore. W programie edycji m.in. szósta konferencja naukowa nt. Harmonia duszy i ciała w koncepcji św. Hildegardy z Bingen (1098-1179), w pałacu w Boryni koncert z okazji 100. rocznicy I Powstania Śląskiego, jednak szczególnym tematem festiwalu jest Msza święta. Drugi segment formuły rozesłania, wyjęty z liturgii gregoriańskiej „Missa est!” stanowi jego podtytuł. Zostaną ukazane różne aspekty wielkiego daru, jakim jest Eucharystia: od chorału gregoriańskiego, poprzez klasyczną polifonię szkoły rzymskiej, tradycję anglikańską, a także tradycję protestancką i katolicką w muzyce organowej, motywy maryjne, bogactwo pieśni kościelnych, twórczość mszalna konkretnych kompozytorów: Stanisława Moniuszki i Franciszka Liliusa na celebracji liturgii Mszy świętej skończywszy. W tych wydarzeniach wezmą udział wspaniałe zespoły wokalne z Poznania, Wrocławia, Zakopanego, Krakowa, Pawłowic i Żor, a także z Wakefield (Wielka Brytania) i Sztokholmu (Szwecja).
W ramach festiwalu odbywa się także IV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski. [zobacz TUTAJ]
Zachęcamy członków SPMK do udziału w nim. Wyniki zostaną zaprezentowane na ostatnim koncercie, 25 października. Zapraszamy do zapoznania się z programem. [zobacz TUTAJ]
Najbliższy koncert odbędzie się w piątek 9 VIII o godz. 19.00 w kościele MB Częstochowskiej w Kleszczowie.
ks. Wiesław Hudek

Plakat do pobrania i udostępniania można pobrać TUTAJ.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.