Stowarzyszenie Polskich Muzyków KościelnychStowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych

XVI DNI MUZYKI KOŚCIELNEJ W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na XVI DNI MUZYKI KOŚCIELNEJ W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ, które odbywać się będą miedzy 19 a 27 listopada 2021. W programie liczne koncerty organowe, chóralne, organowo-wokalne i kameralne.

W ramach DNI odbędzie się również Międzynarodowa konferencja naukowa (22 listopada) oraz Panel młodego naukowca (23 listopada) na temat: Muzyka liturgiczna wczoraj, dziś i jutro – wierność tradycji, potrzeba odnowy.
Zachodzące dziś dynamicznie zmiany kulturowe skłaniają nas do refleksji nad znaczeniem i wartością muzyki kościelnej. U podstaw tej ostatniej leży zawsze doświadczenie liturgii, które nadaje odpowiedni kształt i postać muzyce rozbrzmiewającej w świątyniach.

Chcemy wspólnie pochylić się nad pytaniami, które rodzą się w naszych umysłach:
• Jakie ma dla nas znaczenie i jaką wartość muzyka kościelna dziś?
• Jaka jest aktualnie i jaka powinna być jej rola w Kościele oraz społeczeństwie w przyszłości? Jak uczyć się od przeszłości, by znaleźć odpowiedź na przyszłość?
• Co to znaczy czerpać z tradycji, by mieć wizję nowych form?
Przyszłość muzyki kościelnej zależy od muzyków w kościele – żyjących pełnią własnej wiary, ale i poszukujących twórczych rozwiązań. Przyszłość muzyki kościelnej zależy od ludzi, widzących więcej niż tylko hasła ery ponowoczesności. Przyszłość muzyki kościelnej zależy wreszcie od nas samych, poszukujących z pasją form jej wyrazu tak, by służyła pogłębianiu wiary i wzmacnianiu zmysłu uniwersalności Kościoła.

Szczegóły wszystkich wydarzeń w załączniku oraz na stronie https://muzyka.upjp2.edu.pl/

Pobierz plakat.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.