Stowarzyszenie Polskich Muzyków KościelnychStowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych

Życzenia ks. prezesa SPMK na Boże Narodzenie 2020

Boże Narodzenie 2020

Czcigodni Członkowie Stowarzyszenia Polskich Mzyków Kościelnych!

Przyjmijcie szczere i gorące pozdrowienie oraz życzenia świąteczno-noworoczne:
Tajemnica wiary, przed którą zatrzymujemy się w pokornej adoracji Eucharystii, ma swoje pierwsze ucieleśnienie w Niemowlęciu złożonym na betlejemskim ubogim sianie przez delikatne, pełne miłości, dziewicze ręce Niepokalanej. Misterium, w którym Syn Boży daje nam swoje Ciało do spożycia, poprzedzony jest misterium, w którym Bóg przyjmuje ludzkie ciało. „Oto wielka tajemnica wiary”.
Posługując w liturgii eucharystycznej właściwie cały rok jesteśmy świadkami rodzenia się Boga na ołtarzach naszych świątyń. Dwa wielkie wyrażenia: „Słowo Ciałem się stało” oraz „To jest bowiem Ciało Moje” wprowadzają nasz rozum i serce w pełne czci i uwielbienia uniżenie, które prowadzi do wywyższenia i przebóstwienia ludzkiej natury. „Te czynią kroki Boskie wyroki, aby stworzony człowiek korony dostąpił przez Ciebie i mieszkał w niebie” (4. zwrotka pieśni „Pan z nieba”).

Życzę wszystkim, by zachwyt nad tymi wielkimi tajemnicami, które celebrujemy w liturgii, przyniósł radość i pokój duszy, nową nadzieję i moc do przyjmowania i dawania miłości.
Niech w Nowym 2021 Roku Boża Dziecina błogosławi Wam i Waszym bliskim.

Z wyrazami szacunku
ks. Lucjan Dyka
prezes SPMK

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.