Stowarzyszenie Polskich Muzyków KościelnychStowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych

Życzenia prezesa z okazji świąt Bożego Narodzenia 2019

AD MAIOREM DEI GLORIAM

Czcigodni Członkowie Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych!

Na początku było Słowo (J 1,1). To Słowo w tajemnicy Bożego Narodzenia przychodzi na świat, do swojej własności. Przychodzi do serc wszystkich wierzących, którzy pragną Je przyjąć. To Słowo daje nam życie, światłość oświecającą mroki, daje moc i nową tożsamość Bożego dziecięctwa.

Napełnieni tym Słowem pragniemy je przekazywać naszym bliźnim. Czynimy to na wiele sposobów, a jednym z nich jest przyoblekanie Słowa w szatę dźwięku. Ten wyjątkowy sposób głoszenia Słowa dotyka bezpośrednio wiele wrażliwych serc. Znamy świadectwo św. Augustyna, który wspomina: „Jakże płakałem, śpiewając hymny i pieśni, wzruszony do głębi słodkimi melodiami, które śpiewał Twój Kościół”. Nie wiemy, jak wiele serc w historii Kościoła zostało poruszonych dzięki muzyce sakralnej.

Na czas świąteczny życzę, by Słowo, które przyszło na świat, dotykało serc i umysłów, by dodawało sił do zanoszenia go z radością na krańce ziemi. Niech Dziecię Boże obdarzy obfitością łask potrzebnych do wypełnienia wszystkich zadań, do których wzywa nas Pan Bóg. Niech świętowanie tajemnicy Wcielenia Bożego Syna będzie wypełnione pokojem i radością.

Z wyrazami głębokiego szacunku i serdecznym pozdrowieniem

ks. dr Lucjan Dyka
prezes SPMK

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.