Stowarzyszenie Polskich Muzyków KościelnychStowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych

Życzenia wielkanocne Krajowego Duszpasterza Muzyków Kościelnych

Chrystus nasza Pascha oddał życie za nas!

Czcigodni Współbracia w Kapłaństwie! Kochani Bracia i Siostry Muzycy Kościelni!  

Bóg w swoim nieskończonym miłosierdziu pozwala nam uczestniczyć w wielkich Tajemnicach naszego zbawienia. Nasz Pan Jezus Chrystus przychodzi do nas, przychodzi do świętego miasta Jeruzalem, aby tam cierpieć, umrzeć i zmartwychwstać dla naszego usprawiedliwienia. On, „który Ojcu Przedwiecznemu spłacił za nas dług Adama i Krwią serdeczną zmazał dłużny zapis starodawnej winy”.

Oto są bowiem święta paschalne, w czasie których zabija się prawdziwego baranka, a Jego krew poświęca domy wierzących. Jest to ta sama noc, w której niegdyś ojców naszych, synów Izraela, wywiodłeś z Egiptu i przeprowadziłeś suchą nogą przez Morze Czerwone. Jest to zatem ta noc, która światłem ognistego słupa rozproszyła ciemności grzechu, a teraz ta sama noc uwalnia wszystkich wierzących w Chrystusa na całej ziemi od zepsucia pogańskiego życia i od mroku grzechów, do łaski przywraca i gromadzi w społeczności świętych... Nic by nam nie przyszło z daru życia, gdybyśmy nie zostali odkupieni (Exultet). Życzę, by radość płynąca ze spotkania Zmartwychwstałego Chrystusa kształtowała nasze życie, by napełniała nasze serca, przenikała sumienia i uczyniła świadkami Piękna. Niech pełna miłości kontemplacja Oblicza Zmartwychwstałego uzdolni nas do wyznania z żywą wiarą: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy, o Królu, Zwycięzco, bądź nam miłościwy”.  

Serdecznie zapraszam na X Ogólnopolską Pielgrzymkę Muzyków Kościelnych na Jasną Górę, Organistów, Dyrygentów, Chórzystów, Kantorów, Zespoły Wokalno-Instrumentalne w dniu 9 listopada 2019 r. Liturgię i muzykę przygotowują muzycy kościelni Archidiecezji Katowickiej.  

Niech Maryja – Matka Zmartwychwstałego Pana oręduje za nami u Boga!  

Z modlitwą  

O. Nikodem Kilnar OSPPE Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.