Stowarzyszenie Polskich Muzyków KościelnychStowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych

Życzenia Krajowego Duszpasterza Muzyków Kościelnych - Boże Narodzenie 2023

Czcigodni Współbracia w Kapłaństwie,
Kochani Bracia i Siostry Muzycy Kościelni!

Zwiastuję wam radość wielką - Narodzenie Pana Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. „Dziecię nam się narodziło. Syn został nam dany”. Stało się to w czasach, gdy Cezar August rządził w państwie rzymskim, rozciągającym swą władzę nad światem. W ubogiej rodzinie Józefa i Maryi z Nazaretu przyszło na świat poczęte z Ducha Świętego Dziecko. Nie było miejsca w gospodzie w Betlejem i dlatego Maryja porodziła swego Syna w żłobie, w stajni dla zwierząt. Owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie.
Wyznajemy wiarę w Jezusa Chrystusa, „który za sprawą Ducha Świętego przyjął Ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem”. Bóg jest miłością, dla Niego istnieć to miłować, wciela się w człowieka i przejawia swą miłość w ludzki sposób. W ten sposób wywyższa człowieka, podnosi jego godność, czyni go swym synem. Bóg przychodzi aby przynieść „pokój ludziom, w których ma upodobanie”.
„Znakiem Boga jest prostota,
Znakiem Boga jest dziecko,
Znakiem Boga jest to, że On dla nas stał się mały...
On prosi o naszą miłość – dlatego staje się dzieckiem...
Bóg stał się mały, abyśmy mogli Go zrozumieć,
przyjąć Go i pokochać” (Benedykt XVI).

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, radości, miłości i pokoju. Szczęśliwego Nowego Roku 2024 r.

Z modlitwą

O. Nikodem Kilnar OSPPE
Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.