Stowarzyszenie Polskich Muzyków KościelnychStowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych

Życzenia prezesa SPMK - Boże Narodzenie 2023

Boże Narodzenie 2023

Czcigodni Członkowie Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych,
fragmenty ewangelii, które odczytujemy w ostatnich dniach Adwentu, przynoszą nam głębokie przesłanie duchowe. Maryja, która z pośpiechem wychodzi w góry, jest obrazem człowieka, który w szybkim tempie wzrasta w życiu duchowym. Ta droga wzwyż nastąpiła po utwierdzeniu przez Maryję najgłębszej tożsamości jako pokornej służebnicy Pańskiej oraz zdecydowanym przyjęciu woli Bożej. Uniżenie oraz zjednoczenie naszej woli z wolą Bożą jest warunkiem wzrostu duchowego.
Ciekawe przesłanie płynie również ze spotkania św. Elżbiety z Maryją. Elżbieta napełniona Duchem Świętym zaczęła błogosławić Maryję oraz Dzieciątko pod Jej sercem. Maryja w odpowiedzi zaczęła błogosławić Boga. Owocem życia pod natchnieniem Ducha Świętego jest błogosławieństwo.

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2024 Roku życzę wszystkim, by – dzięki napełnieniu Duchem Świętym – stali się błogosławieństwem dla swoich środowisk, wspólnot, dla Kościoła i świata. Niech Dziecię Boże przyniesie obfitość łask potrzebnych do wzrostu w świętości, a Maryja, Dziewica Rodząca ciągle pokazuje drogę prawdziwego życia i umiłowania Jezusa w życiu codziennym. Radosnego świętowania!

Z modlitwą i błogosławieństwem
ks. dr Lucjan Dyka
prezes Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.